Tetrapod betonu kalıpları

Deniz kıyısı beton kalıpları - tetrapod kalıbı imalatı


Tetrapod beton bloklar  uygun pozisyonlarda yerleştirildiği taktirde hidrolik stabilite açısından en ağır dalga tesirlerine karşı kıyı yapılarını korumak için kullanılır. Tetrapodlar, kıyı şeridini erozyondan korumak için tasarlanmış beton bloklardır. Hidrolik betonun özel çelik kalıplara dökülmesi ile tetrapotlar üretir. Tetrapodlar, farklı ülkelerde kıyı şeridi korumada etkinliğini kanıtlamış yapılardır. Özel şekil ve yapıya sahip tetrapot bloklar üstün verim sağlar. Dalgalara karşı garantili bir koruma sağlayan öğeler arasında güçlü bir üründür. Tetrapodların büyüklüğü, kullanım yerine ve amacına bağlıdır. Ürünler deniz savunmalarında tetrapot büyüklüğünü ve sayısını belirleyecek olan kıyı inşaat mühendisleri tarafından tasarlanır. Deniz kıyısı beton kalıpları ile tasarlanana tetrapotlar yüksek çimento içeriğine ve dayanıklılık için sert agregaya sahip bir kıyı betonu tasarım karışımından yapılmaktadır. 

Tetrapod taş dolgu dalgakıranların koruma tabakasında kullanılan kilitlenme özelliğine sahip özel tipli bir beton elemandır.  Tetrapod taş dolgu dalgakıranın   koruyucu tabakasına iki farklı tipte yerleştirilmektedir. Bu iki tip yerleştirmenin stabilite açısından davranışları farklıdır.

1. Tip yerleştirme :  Alt tabakadaki tetrapodların üç bacağı şeve oturur ve bir bacağı yukarı bakar. İkinci sırada ise tetrapodların bir bacağı birinci sıra tetrapodların arasına aşağı bakacak şekilde yerleştirilir. 

Paslanmaz çelik yapıya sahip tetrapod betonu kalıpları alanın büyüklüğüne ve yapılacak tetrapod sayısına bağlı olarak üretilir. Kalıplar vinç yardımı ile kaldırılmaktadır. Deniz kıyısı beton kalıpları için kullanılan kalıplar parçalar halinde birleştirmek süretiyle içine dökülen betonun şekil alması sayesinde kullanılmaktadır. Beton kalıbı çeşitlerimiz içinde bulunan tetrapod betonu kalıbı için lütfen iletişime geçiniz

tetrapod-kalibi-tetrapot-betonu-kaliplari

Deniz kıyısı beton kalıpları

tetrapod-betonu-kalib

Deniz kıyısı beton kalıpları

error: Tüm hakları ENDÜSTRİ GRUP a saklıdır